vosk

Včelí vosk býval mohem cennějším produktem než je dnes med. Používal se nejen na svícení, ale i v mnoha odvětvích průmyslu. Částečně je tomu tak i dnes. Vosk nabízíme v kvalitě potravinářské i běžné.

Potravinářský vosk pochází pouze z pláství, které si včely vyrobily samy, na jejich výstavbu nebyly použité takzvané mezistěny, které jinak včelař umisťuje do rámku, aby včely svoje obydlí rychleji vystavěly. Potravinářský vosk nesmí být zamořen včelími chemickými léčivy, což ale na Neobyčejné včelí farmě nehrozí obecně. My to prostě nemáme rádi!!! Potravinářským voskem si v klidu můžete vytřít plech na pečení, nebo pánev na palačinky. Protože je vosk vlastně vysokomolekulárním tukem, nemůžete ho strávit, takže potraviny připrav ené na vosku jsou, jak se říká, light .-). Z potravinářského vosku vyrábíme i naší Melcerku.

Běžný vosk, krásně vyčištěný od zbytků košilek po líhnutí nových generací včel používáme především na výrobu svíček. Hoří parádně a na rozdíl od některých vykutálenců, my do svíček rozhodně nepřidáváme parafín, který vám doma jenom zamoří ovzduší zplodinami. Čistá vosková svíčka provoní byt a harmonizuje vaše vědomí.